Włosy są elementem naszego wizerunku, który inni dostrzegają w pierwszej kolejności, dlatego warto zadbać o ich atrakcyjność. Sposób, w jaki się je układa, stanowi formę wyrażania swojej indywidualności, pozwalającą wyróżnić się z tłumu. Jednym z najbardziej intrygujących, wyrazistych i przyciągających uwagę trendów w ostatnich latach są asymetryczne fryzury. Zastanawiasz się, czy strzyżenie damskie, w którym główną rolę odgrywa asymetria, jest dla Ciebie? Nie wiesz, czy taka stylizacja włosów będzie współgrała z Twoim kształtem twarzy? Sprawdź, najlepsze pomysły i inspiracje na tego rodzaju fryzury, aby przekonać się, czy charakteryzowany styl uczesania przypadnie Ci do gustu! Odkryj potencjał, jaki drzemie w asymetrycznych cięciach!

Co to jest asymetryczna fryzura?

Asymetryczna fryzura to rodzaj nieregularnego uczesania, w którym długość, kolorystyka lub układ włosów różni się po obu stronach głowy, na próżno też szukać jednej, prostej linii cięcia. Inna może być także zastosowana technika stylizacji (np. cienkie pasma opuszczone na lewy lub prawy bok, mocne cieniowanie albo częściowo opadająca na jedno oko grzywka, która przy okazji zamaskuje zmarszczki na czole). Tworzy to nietypowy efekt wizualny i stanowi niebanalną alternatywę dla tradycyjnego, czyli symetrycznego podziału na dwie równe części. Możliwość wykonania takiej fryzury zachodzi na włosach krótkich, średnich, jak i długich. Najmodniejsze asymetryczne uczesania to na przykład: przedłużany bob, pixie cut, mullet hair, irokez, fryzura „wilk”, shaggy hair, tomboy, czyli „na chłopaka” oraz mocno dysproporcjonalne fryzury z wygolonym bokiem. Natomiast tymczasową asymetrię na głowiemożna uzyskać, robiąc na głowie przedziałek w innym niż standardowo miejscu.

Kogo powinno zainteresować asymetryczne cięcie?

Asymetryczna fryzura jest często wybierana przez odważne kobiety, niezależnie od ich wieku, które pragną diametralnych zmian i są gotowe na nieco szaloną metamorfozę. To opcja dla posiadaczek owalnej lub okrągłej twarzy, zwłaszcza tych niskich. Rozważasz, czy zdecydować się na takie cięcie? Pamiętaj, aby uwzględnić również własną osobowość, styl życia, posiadany typ urody, czy osobiste upodobania. Jaki efekt dają strzyżenia asymetryczne? Dla przykładu: ożywiają wygląd, podkreślają nietuzinkowość, równoważą dysproporcje twarzy, dodają objętości fryzurze, jak również odwracają uwagę od mankamentów urody.

Czy fryzury asymetryczne są modne? Podsumowanie

Trendy w branży fryzjerskiej zmieniają się wraz z upływem czasu, oferując różnorodne możliwości dla poszukiwaczy nowych stylizacji. Zaobserwować można zjawisko, w którym konkretne fryzury okresowo tracą na popularności, po czym wracają w odświeżonej wersji. Praktyka pokazuje, że asymetryczne cięcia były i nadal są modnym wyborem, zwłaszcza dla osób poszukujących niekonwencjonalnych rozwiązań. Jedno jest pewne – im wyrazistsza asymetria, tym bardziej oryginalnie i intrygująco wygląda fryzura. Jeśli zależy Ci na uzyskaniu takiego efektu, już teraz umów się na strzyżenie damskie do swojego ulubionego fryzjera, który służy poradą i zawsze potrafi zdziałać cuda na Twojej głowie!