Marzysz o tym, żeby mieć piękne, zdrowe i gęste włosy? Szukasz skutecznego sposobu na relaks, który choć na chwilę sprawi, że zapomnisz o trudach dnia codziennego? W równoczesnym zaspokojeniu tych dwóch potrzeb pomoże Ci masaż skóry głowy, który możesz zrobić samodzielnie. Jak i dlaczego warto go wykonywać? Kto w pierwszej kolejności powinien się nim zainteresować? Masaż głowy i jego znaczenie – sprawdź najważniejsze informacje na ten temat!

Masaż skóry głowy – jak go zrobić?

W praktyce stosowane są różne techniki masażu skóry głowy. Ta najmniej skomplikowana metoda polega na wykorzystywaniu naszych dłoni i sprowadza się do uciskania opuszkami palców (z krótko obciętymi paznokciami, aby nie uszkadzać naskórka). Wcześniej trzeba jednak pamiętać o starannym umyciu rąk, aby nie rozprowadzać na skórze zabrudzeń. Zalecane jest wykonywanie delikatnych, kolistych ruchów, stopniowo zaczynając od czoła i podążając w kierunku karku, poruszając się po całej powierzchni, nie zapominając o przestrzeni za uszami. Nie wolno tu przesadzać ze zbyt dużym naciskiem, czy gwałtownością, każdy ruch ma być wolny i dokładny.

Masaż skóry głowy może być wykonywany na suchych włosach albo na mokrych, a więc w trakcie ich mycia, chociażby podczas nakładania lub spłukiwania szamponu. Często łączy się go z równoczesnym wcieraniem preparatów wzmacniających kosmyki (na przykład olejków lub odżywek), a więc podczas przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych. Zalecany czas jego trwania to około 5 minut. Osoby, które nie chcą robić masażu własnymi palcami, mogą zainwestować w masażer do głowy, czyli specjalny, wibrujący przyrządalbo miękką szczotkę, która doskonale sprawdzi się w tej roli.

Jakie zalety ma masaż skóry głowy?

Prawidłowo wykonywany masaż głowy – zalety takiego zabiegu są odczuwalne na różnych płaszczyznach. Już teraz odkryj siłę, jaka drzemie w dotyku! Najważniejsze korzyści, które za sobą niesie to:

Masaż głowy – co może dać Twoim włosom? Podsumowanie

Masaż głowy – zalety charakterystyczne dla tej czynności są niepodważalne, o czym świadczy zaprezentowane powyżej wyliczenie. Chcesz przekonać się o tym w praktyce? Świetna decyzja! Warto zdecydować się na ten krok bez względu na długość włosów, tym bardziej że mogą to czynić zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jak często wykonywać masaż skóry głowy? Nie ma tutaj żadnych konkretnych wytycznych, trzeba więc kierować się indywidualnymi potrzebami. Jednak warto zaznaczyć, że najprawdopodobniej najlepsze i najszybsze efekty zostaną zaobserwowane, jeśli postawi się na systematyczność w tym zakresie – można więc robić taki masaż na przykład co drugi dzień, a nawet codziennie. Widać więc, że wystarczy stworzyć z tego rytuał i wpisać tę czynność do własnego harmonogramu.