Masz kręcone włosy i nie potrafisz sobie z nimi poradzić? Nie wiesz, jakich kosmetyków używać, aby je poskromić? Ten wpis jest dla Ciebie! Już teraz sprawdź, jak krok po kroku powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja kręconych włosów, która sprawi, że loki będą prezentowały się wyjątkowo atrakcyjnie i staną się Twoim znakiem rozpoznawczym. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Kręcone włosy – piękne, choć wymagające

W wielu przypadkach kręcone włosy wzbudzają podziw i przyciągają wzrok wszystkich wokół. Efekt wow jest oczywiście wtedy, gdy osoba, która może się nimi poszczycić, otoczy je odpowiednią opieką. A wcale nie jest to takie łatwe, bowiem loki często się puszą i plączą, kosmyki są łamliwe, a końcówki się rozdwajają – pielęgnacja kręconych włosów okazuje się dość wymagająca również dlatego, że są one wyjątkowo wrażliwe na wilgoć w powietrzu.

Mycie i stylizacja kręconych włosów

Kluczem do sukcesu jest zainwestowanie w specjalne kosmetyki do włosów kręconych, w pełni dostosowane do ich wyjątkowych potrzeb, powstające ze starannie wyselekcjonowanych składników naturalnego pochodzenia. Warto zaopatrzyć się w dedykowane szampony (mycie powinno się odbywać z wykorzystaniem metody OMO), intensywnie nawilżające odżywki i maski, czy pianki. Sporo dobrego może także przynieść olejowanie włosów kręconych, w wyniku którego zapewnia się im optymalny poziom nawilżenia, a na kosmykach powstaje warstwa ochronna. Jeśli już uda się wydobyć skręt i chce się go utrwalić, należy sięgnąć po stylizator w formie żelu lub sprayu.

Czego nie lubią kręcone włosy?

Podstawę umiejętnej pielęgnacji loków stanowi również zdobycie wiedzy na temat tego, czego nie lubi ten rodzaj włosów. Dzięki temu od razu będzie wiadomo, jakich błędów unikać, aby nie zaszkodzić kosmykom. Warto wymienić tutaj między innymi to, że włosy kręcone źle reagują na działanie wysokiej temperatury – częste korzystanie z suszarki, czy sięganie po prostownicę może uszkodzić ich strukturę. Należy zatem z rozwagą używać tych urządzeń, a jeśli już zajdzie taka potrzeba, koniecznością jest zastosowanie specjalistycznych preparatów termoochronnych. Ponadto po umyciu włosów nie zaleca się długo trzymać ich zawiniętych w ręcznik. Dodatkowo warto wiedzieć, że włosów kręconych nie powinno się rozczesywać na sucho oraz grzebieniem w wąsko rozstawionymi zębami, ponieważ jest to bolesne, a na głowie pojawia się wtedy puch, który nie wygląda dobrze.

Należy też pamiętać, że dla opisywanego typu włosów niekorzystny okazuje się brak nawilżenia, dlatego trzeba skupić się na tej kwestii w ramach codziennej pielęgnacji. Jeśli chodzi o mycie loków, nie warto robić tego zbyt często – wystarczy średnio dwa razy w tygodniu, ale oczywiście najlepiej obserwować swoje włosy i dopasowywać się do ich potrzeb, żeby zachować zasady higieny. Natomiast podczas kupowania kosmetyków konieczne jest unikanie tych zawierających w swoim składzie alkohol etylowy, który jeszcze bardziej je przesusza.

Świadoma pielęgnacja kręconych włosów – podsumowanie

Dotychczas zajmowanie się kręconymi włosami było dla Ciebie prawdziwą udręką? Ułożenie pożądanej fryzury wręcz graniczyło z cudem, ponieważ nie dało się zapanować nad niesfornymi kosmykami? Być może za winowajcę trzeba tu uznać niewłaściwą pielęgnację. Teraz może się to zmienić. Wystarczy, że zapamiętasz zaprezentowane powyżej zasady i zastosujesz je w praktyce, pamiętając o konsekwencji w działaniu oraz cierpliwości w oczekiwaniu na upragnione efekty. Budując dobre nawyki, pozytywnie wpłyniesz na kondycję loków. Sprawisz, że będziesz mieć zdecydowanie mniej problemów ze swoimi włosami i nareszcie zaczniesz cieszyć się ich naturalnym pięknem.