Dobór fryzury to dość skomplikowany i czasochłonny proces. Szykując się do zmiany wyglądu i podejmując decyzję w tym zakresie, trzeba wziąć pod uwagę wiele kryteriów. Oprócz indywidualnych upodobań, osobistej wygody, czy panujących trendów, niezbędne jest skupienie się na rodzaju włosów oraz kształcie swojej twarzy. Warto więc zacząć od spojrzenia w lustrzane odbicie i zweryfikowania, czy posiada się twarz okrągłą, pociągłą, kwadratową lub trójkątną. Fryzura a kształt twarzy – jaka panuje tutaj zależność? Dlaczego w praktyce jest to tak ważne? Jak dopasować sposób uczesania do typu urody, aby zdziałać prawdziwe cuda? Lepsze będą krótkie, średnie, czy długie włosy? Podpowiadamy, czym się kierować, żeby nie popełnić błędu – oto garść przydatnych wskazówek dotyczących geometrii twarzy!

Fryzura a kształt twarzy – dlaczego to takie ważne?

Jaka fryzura do okrągłej twarzy? W tym przypadku mamy do czynienia z szerokimi kośćmi policzkowymi oraz delikatnymi rysami, dlatego celem staje się zwykle wizualne zawężenie twarzy i sprawienie, że wydaje się ona nieco bardziej owalna. Najlepszą opcją są włosy średniej długości, na przykład kończące się kilka centymetrów poniżej linii podbródka lub sięgające ramion, a także asymetryczne fryzury, których podstawa objętości znajduje się u nasady, a więc na czubku głowy. Ciekawą propozycją jest chociażby tzw. curtain bangs, fryzura a’la Kleopatra albo klasyczny bob; lepiej mieć natapirowane niż ulizane kosmyki.

A jaka fryzura do pociągłej twarzy, która jest dłuższa niż szersza?W tym przypadku niewskazane są proste, długie, równo obcięte włosy. O wiele lepiej zaprezentują się miękkie, romantyczne fale oraz gustowne cieniowania. Trzeba też pamiętać o nadawaniu włosom objętości u nasady, co również pozwoli nieco zaokrąglić twarz.

Jaki kształt twarzy, taka fryzura – przekonaj się!

Jaka fryzura do kwadratowej twarzy? Tutaj charakterystyczne jest wysokie czoło oraz masywny podbródek, jednak za pomocą odpowiedniego uczesania można przynajmniej w pewnym stopniu załagodzić ostre rysy. Egzamin zdadzą dodające kobiecości cięcia, które sprawiają, że można ułożyć włosy w fale oraz loki, interesującym rozwiązaniem są ponadto zaczesane na bok, dłuższe, rozwichrzone grzywki, jak również asymetryczne przedziałki. Nosząc spięte włosy, należy pozostawić dodające lekkości pejsy.

A jaka fryzura do trójkątnej twarzy? Specyficzne elementy dla tego typu urody to: wyraźne policzki, szerokie czoło, zwężona dolna szczęka oraz spiczasty podbródek. Swój wygląd można wtedy poprawić za pomocą krótkich fryzur, na przykład takich z podkręconymi, wystrzępionymi końcówkami, układającymi się kaskadowo. Dodatkowo zalecana jest grzywka odwracająca uwagę od obszarów, które chciałoby się ukryć albo pozostawione po bokach luźne pasma, zasłaniające skronie. Lepiej unikać chłopięcych fryzur, wysokich upięć i całkowitego odsłaniania czoła.

Jakie włosy pasują do Twojego kształtu twarzy? Podsumowanie

Zastanawiasz się, jakie uczesanie będzie do Ciebie najbardziej pasować, pozwalając Ci wyróżnić się z tłumu, podkreślając Twoją naturalną urodę, uwypuklając największe auty oraz tuszując niedoskonałości? Prawidłowy dobór fryzury rzeczywiście nie jest najłatwiejszym zadaniem, ponieważ istnieje ryzyko, że w razie pomyłki dodasz sobie kilka lat lub kilogramów, a tego chyba nikt by nie chciał. Dlatego, jeśli planujesz metamorfozę swojego wizerunku, zaufaj profesjonalistom, którzy w naszym salonie fryzjerskim zawsze służą dobrą radą, pokazując, że fryzura a kształt twarzy naprawdę ma znaczenie dla uzyskania spektakularnego efektu.