Zmieniasz dotychczasowy wygląd, a głównym punktem tej metamorfozy ma być nowy kolor włosów? Chcesz, aby fryzura stała się Twoim atutem? Teraz jest to możliwe, ponieważ produkty do koloryzacji zachwycają bogatą paletą barw, więc każda osoba znajdzie coś zgodnego zarówno z indywidualnym gustem, osobowością, stylem ubierania się, jak i panującymi aktualnie trendami. Zastanawiasz się, jaki kolor włosów wybrać, aby dopasować go również do karnacji i typu urody, a dzięki temu czuć się dobrze i wyglądać atrakcyjnie? Czym się kierować, aby wizerunek na tym nie ucierpiał, a tylko jak najwięcej zyskał? Podpowiadamy!

Jak dobrać kolor włosów? Sprawdzone porady!

Podejmując decyzję o koloryzacji, bez względu na to, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, nie działaj pod wpływem emocji i pamiętaj, że pośpiech jest tu złym doradcą. Wybór koloru włosów należy wszechstronnie przeanalizować oraz znaleźć wszystkie „za” i „przeciw” każdego z pomysłów. Aby uniknąć rozczarowań i nie popełnić błędu, który pogarszając Twój wygląd, jednocześnie popsułby Ci humor, kieruj się kilkoma kluczowymi zasadami.

W pierwszej kolejności miej na uwadze, że kolor włosów a karnacja, to zależność, której nie można ignorować. Koloryt twarzy musi bowiem współgrać z odcieniem zastosowanej farby – wart tutaj trzymać się barw dedykowanych poszczególnym rodzajom karnacji oraz pamiętać, że kontrasty są dość ryzykowne, dlatego jest to opcja wyłącznie dla odważnych.

Analiza kolorystyczna cery wyróżnia cztery typy karnacji: porcelanowy, jasny, oliwkowy oraz śniady. Dodatkowa kategoryzacja wskazuje na określanie cery pod względem jej odcienia, który może być chłodny, ciepły albo neutralny. W tym przypadku zasada jest banalnie prosta – chłodniejsza karnacja idealnie współgra z chłodnymi odcieniami włosów, natomiast ciepły ton skóry koresponduje z ciepłymi barwami włosów. Do grona szczęśliwców należą posiadacze neutralnego typu karnacji, z którą świetnie komponuje się praktycznie każdy kolor włosów.

Wybór koloru włosów – na co zwracać uwagę?

Kolor włosów a typ urody – o czym trzeba pamiętać w tym kontekście? Są cztery podstawowe typy urody nawiązujące do kolejnych pór roku, a do każdego z nich najbardziej pasuje następująca kolorystyka włosów:

Kolor włosów a karnacja i typ urody – podsumowanie

Już teraz wiesz, jaki kolor włosów wybrać, aby współgrał on z Twoją karnacją, czy typem urody. Co prawda, istnieje wiele aspektów, na które trzeba w tym przypadku zwrócić uwagę, jednak prawidłowy wybór koloru włosów jest zadaniem, z którym bez większego problemu upora się każdy, kto weźmie sobie do serca zaprezentowane powyżej wskazówki. Jeśli dodatkowo, podejmując tę decyzję, skonsultujesz się z profesjonalistą w swoim fachu, a więc fryzjerem przeprowadzającym koloryzację, zwiększysz prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu. A po zafarbowaniu włosów pamiętaj, aby zadbać o ich odpowiednią pielęgnację, dzięki czemu satysfakcjonujące rezultaty utrzymają się na dłużej.