Włosy są naszą wizytówką. Niestety czasami nie prezentują się one tak atrakcyjnie, jakby się tego chciało – puszą się i elektryzują, są szorstkie w dotyku, pozbawione naturalnego blasku, mało sprężyste, łamliwe, z końcówkami przejawiającymi tendencję do rozdwajania. Jedno jest pewne: problem suchych włosów to nie sytuacja bez wyjścia. Jak sobie wtedy poradzić? Istnieje wiele godnych polecenia sposobów, pozytywnie wpływających na stan kosmyków. Warto je poznać, aby stosować świadomą pielęgnację, która nie zaszkodzi, tylko będzie realną pomocą. Nawilżanie włosów krok po kroku – zobacz, co warto wiedzieć na ten temat!

Najczęstsze przyczyny suchych włosów – poznaj je!

Z czego wynika przesuszanie się włosów? Wpływ ma na to szereg różnorodnych czynników. Niekiedy są one po prostu suche z natury. W innym przypadku wina leży po stronie źle dobranych kosmetyków, zbyt częstego mycia włosów, czy nadmiernego poddawania ich zabiegom z użyciem wysokiej temperatury (i bez zastosowania preparatów termoochronnych). Pozostałe przyczyny, o których trzeba wspomnieć, to: niedobór wody w organizmie, niezdrowa dieta, przewlekły stres albo zmiany hormonalne. Czasami suchość włosów jest wywołana przez czynniki zewnętrzne zmieniające się wraz z kolejnymi porami roku (na przykład promieniowanie słoneczne, suche powietrze, słoną wodę, klimatyzację, czy wiatr).

Jak nawilżyć włosy suche i zniszczone?

Dobre praktyki przy suchych włosach to zestaw czynności, jakie należy wykonywać w celu nawilżenia przesuszonych kosmyków. Na tej liście znajdują się między innymi następujące działania:

Dlaczego regularne nawilżanie kosmyków jest tak ważne?

Systematyczne nawilżanie włosów przynosi liczne korzyści. Przede wszystkim jest to podstawowy składnik recepty na ich piękny oraz zdrowy wygląd. Takie podejście sprawia, że fryzura prezentuje się estetycznie, a włosy zostają zabezpieczone przed utratą wody. Nawilżone kosmyki są elastyczne, miękkie, pełne blasku i dobrze się układają, jednocześnie zredukowany zostaje efekt puszenia – różnice można zauważyć już na pierwszy rzut oka.

Czym nawilżać suche włosy? Podsumowanie

Zaprezentowane powyżej wskazówki to tak zwane dobre praktyki przy suchych włosach. Zastosuj te porady w praktyce, uznając je za stały element swojej rutyny pielęgnacyjnej, a już wkrótce zauważysz, że za sprawą dogłębnego nawilżenia poprawi się kondycja kosmyków. Miej na uwadze, że trzeba uzbroić się w cierpliwość – wybieraj spośród dostępnych metod, testuj poszczególne triki i sprawdzaj działanie kosmetyków polecanych na suche włosy. Niekiedy konieczna stanie się zmiana dotychczasowych nawyków, ale dzięki temu przekonasz się, które rozwiązania okażą się najskuteczniejsze w Twoim przypadku!