Po koloryzacji, oprócz odświeżonego koloru na włosach, dostrzegasz pozostałości zaschniętej farby na twarzy albo rękach? Jak najszybciej je zlikwiduj, aby fryzura mogła zaprezentować się w pełnej okazałości! Co robić, gdy pragnie się skutecznie usunąć ze skóry zabrudzenia po farbie do włosów? Z jakich trików skorzystać, żeby jak najszybciej uzyskać pożądany rezultat? Czy istnieje recepta na perfekcyjne farbowanie włosów? Podpowiadamy!

Czym zmyć farbę do włosów ze skóry? Skuteczne metody!

Niechciane plamy z farby do włosów potrafią utrzymywać się przez naprawdę długi czas, zwłaszcza jeśli używa się preparatu w ciemniejszym odcieniu. Jak łatwo się domyślić nie wygląda to dobrze, jednocześnie naraża skórę na przesuszenie, dlatego warto poznać godne polecenia sposoby na wręcz natychmiastowe zmywanie farby do włosów z miejsc, w których w żadnym wypadku nie powinna się ona pojawić.

Pierwsza wartościowa porada jest następująca – przeciwdziałaj, czyli z wyprzedzeniem zabezpieczaj skórę! W tym celu, jeszcze przed rozpoczęciem nakładania farby do włosów na swoje kosmyki, stwórz w najbardziej newralgicznych punktach swego rodzaju powłokę ochronną. Użyj do tego produktów, takich jak: wazelina, oliwa z oliwek, tłusty krem, czy olej kokosowy.

Jeśli zapomnisz o tym i plamy z farby do włosów pojawią się na skórze, kluczem do sukcesu jest jak najszybsze podjęcie odpowiednich kroków. W sytuacji, gdy od razu przystąpisz do zmywania zabrudzeń, o wiele łatwiej będzie je zlikwidować, niż gdyby doszło do ich całkowitego zaschnięcia.

Dobra informacja jest następująca – zmywając farbę do włosów ze skóry, w zdecydowanej większości przypadków wcale nie musisz korzystać z jakichś specjalistycznych preparatów. Bardzo często wystarczy sięgnąć po standardowe produkty spożywcze lub kosmetyczne, które każdy z nas ma w swoim domu (na przykład w kuchni albo łazience). Na tej liście znajduje się chociażby: płyn micelarny, mleczko do demakijażu, lakier do włosów, olejek arganowy lub z awokado, woda z mydłem, sok z cytryny, woda utleniona, oliwka dla niemowląt, ale i płyn do mycia naczyń. Wystarczy wybrać jedną z tych substancji i obficie zwilżyć nią wacik higieniczny i z wyczuciem przetrzeć pobrudzone farbą do włosów miejsca, nie dotykając jednak włosów. Sprawdzą się także nawilżane chusteczki dla małych dzieci.

Zmywanie farby do włosów z czoła lub dłoni – podsumowanie

Problem w postaci farby do włosów pozostającej na skórze po koloryzacji może dotknąć każdego, bez względu na to, czy tego typu zabieg przeprowadza się w profesjonalnym salonie fryzjerskim, czy też samodzielnie w domu. Jednak dzięki zaprezentowanym powyżej informacjom, już teraz wiesz, jakie działania trzeba podjąć i z których produktów skorzystać, aby usunąć niechcianą farbę, a przy tym uniknąć podrażnień na czole, dłoniach, szyi, karku lub za uszami. Zastosuj się do nich w praktyce, żeby przekonać się na własnym przykładzie, że zmywanie farby do włosów ze skóry wcale nie jest tak trudne, jak początkowo mogłoby się wydawać!