Trendy fryzjerskie dotyczą nie tylko kobiet, ale i mężczyzn – fryzura dla panów również może być dostosowana do obowiązujących aktualnie standardów. Warto więc na bieżąco śledzić najświeższe informacje na ten temat. Marzysz o nienagannym wyglądzie? Chcesz, aby na Twojej głowie pojawiło się praktyczne i atrakcyjne wizualnie uczesanie? Nie wiesz, na który rodzaj cięcia się zdecydować? Już teraz sprawdź, jakie są najbardziej znane techniki strzyżenia włosów męskich i wybierz dla siebie najlepszą fryzurę!

Strzyżenia męskie – pośród jakich fryzur dla panów można wybierać?

Katalog męskich fryzur jest naprawdę bogaty, ponieważ uwzględnia zarówno klasyczne, jak i nieco bardziej oryginalne uczesania, krótkie, ale też długie. Jako przykład najmodniejszego męskiego cięcia wskazuje się chociażby fade cut (obcięcie włosów po bokach i z tyłu oraz stopniowe zwiększanie ich zagęszczenia na czubku głowy). Side part to fryzura dla panów, którzy cenią sobie klasyczne rozwiązania oraz preferują elegancki styl ubierania się. Za charakterystyczne cechy tego uczesania uznaje się wyraźny przedziałek oraz równomiernie ułożone, wygładzone, zaczesane na bok włosy. Dość podobną opcją jest comb over, w przypadku którego dzięki zastosowanym przyrządom i preparatom kosmetycznym na teksturze włosów widać linie grzebienia.

Modne fryzury dla mężczyzn – na jakie strzyżenie się zdecydować?

Interesującą formą ułożenia włosów jest ponadto pompadour, gdzie stawia się na uniesienie włosów u nasady i zwiększenie ich objętości w przedniej części. Ta niezwykle efektywna i nonszalancka męska fryzura przyjmuje postać zaczesanych do tyłu, lekko wycieniowanych kosmyków oraz grzywki, którą można stylizować na wiele sposobów. Pewne podobieństwo dostrzega się w technice strzyżenia określanej jako undercut, jednak w tym przypadku fryzura jest nieco bardziej płaska, ponieważ wspomniana wcześniej „fala” jest mniejsza. Kolejny rodzaj strzyżenia męskiego to irokez, gdzie boki są wygolone, a przez środek głowy (od czoła aż po kark) biegnie pasek dłuższych włosów podnoszonych ku górze i utrwalanych za pomocą gumy lub lakieru.

Dla osób ceniących sobie swobodę oraz wygodę doskonały wybór stanowi zawadiacka fryzura męska typu messy hair. Cechuje ją efekt swego rodzaju bałaganu na głowie, ponieważ włosy są lekko potargane, ułożone w formie artystycznego nieładu, zwykle opadające na czoło. Panowie zapuszczający włosy, mogą pozwolić sobie na cięcie top knot, czyli „na samuraja”, w którym dłuższe kosmyki upina się w małego koka lub kucyka.

Strzyżenie męskie – podsumowanie

Powyższe zestawienie to jedynie przegląd przykładowych męskich fryzur, które obecnie cieszą się największym powodzeniem. Jednak już na tej podstawie doskonale widać, że są różne rodzaje strzyżeń męskich, co daje szerokie pole do popisu. Czym kierować się, wybierając konkretne uczesanie? Konieczne jest zwrócenie uwagi przede wszystkim na kształt swojej twarzy, typ urody, wiek, indywidualne upodobania, styl życia, dotychczasowe przyzwyczajenia, ale i obecne trendy. Warto też zaciągnąć porady u specjalisty. Najmodniejsze męski cięcia – zainspiruj się nimi podczas kolejnej wizyty w salonie fryzjerskim, a osiągniesz satysfakcjonujące rezultaty!