Włosy to jedna z najważniejszych cech wyglądu człowieka podkreślająca jego osobowość oraz wpływająca na samoocenę i postrzeganie przez innych. W końcu któż nie pragnie pięknych, lśniących i zdrowych kosmyków, z których można zrobić przyciągające uwagę fryzury – zarówno te codzienne, jak i czesane w związku z jakimiś wyjątkowymi okolicznościami. Jednak, żeby uzyskać takie rezultaty, wymagane jest odpowiednie podejście, uwarunkowane posiadanym typem włosów. Warto więc dowiedzieć się, jakie są najpopularniejsze rodzaje włosów, jakie cechy charakteryzują każdy z nich oraz jak radzić sobie z problemami, które mogę one stwarzać. Już teraz przekonaj się, jaki jest najczęściej stosowany podział włosów i zadecyduj, który z zaprezentowanych wariantów można do Ciebie dopasować!

Jak określić rodzaj włosów?

Już na samym początku trzeba jednoznacznie wskazać, że nawet najdroższe preparaty renomowanych marek nic nie dadzą, jeśli nie zostaną poprawnie dopasowane do konkretnego typu włosów. Bardzo często może okazać się, że kosmetyki, które są odpowiednie dla Twojej siostry, czy koleżanki, niekoniecznie sprawdzą się w Twoim przypadku. Dlatego jeśli chce się, aby starania nie szły na marne, nie wolno popełniać w tym zakresie błędów. Zamiast tego lepiej zrobić tak zwany test na włosy i dopasować się do właściwych grup.

Odpowiedź na pytanie, jakie mam włosy może przynieść bliższe przyjrzenie się swoim włosom. Dokonując takich obserwacji, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich długość, skręt, strukturę, grubość, średnicę, poziom sprężystości i elastyczności, stosowane dotychczas zabiegi koloryzujące, zakres ewentualnych uszkodzeń, stan skóry głowy oraz porowatość. Oczywiście w trafnym określeniu rodzaju włosów może pomóc profesjonalista, czyli fryzjer – w razie jakichkolwiek wątpliwości w tym zakresie warto poprosić go o poradę podczas następnej wizyty w salonie fryzjerskim.

Dlatego już teraz poświęć kilka chwil, aby poznać bliżej swoje włosy. Na pewno przyniesie Ci to dużo satysfakcji oraz dostarczy wielu wskazówek, których wdrożenie wprowadzi na wyższy poziom działania pozwalające dbać o stan kosmyków.

Rodzaje włosów – jakie wyróżniamy?

Podział włosów niejedno ma imię, a klasyfikacji jest naprawdę sporo. Wszystko zależy od tego, jaki wskaźnik rozróżniający weźmie się pod uwagę przy dokonywaniu kategoryzacji. Zatem, jakie mogą być włosy? Poniżej znajduje się klasyczne rozróżnienie:

Czy wiesz, jaki masz rodzaj włosów? Podsumowanie

Dzięki zaprezentowanym powyżej informacjom już teraz wiesz, co robić, aby poprawnie ocenić, jaki masz typ włosów. Taka wiedza jest niezwykle wartościowa i odgrywa istotną rolę w praktyce, ponieważ pozwala Ci świadomie dobierać odpowiednie kosmetyki (szampony, odżywki, peelingi do skóry głowy, sera i olejki, wcierki, maski, czy produkt do koloryzacji), techniki stylizacji, metody ochrony przed uszkodzeniami oraz pielęgnację (na przykład częstotliwość mycia) rzeczywiście dopasowaną do indywidualnych potrzeb. To wszystko może sprawić, że poprawi się kondycja włosów, które odtąd będą prezentowały się po prostu doskonale i staną się Twoim głównym atutem.