Podczas najbliższej wizyty u fryzjera chcesz postawić na strzyżenie damskie? Zależy Ci na skróceniu zapuszczanych dotąd długich pasm, jednocześnie uważasz, że nie odważysz się na drastyczne cięcie? Złotym środkiem mogą okazać się włosy do ramion, które nadal są modne, a poza tym dają dużą swobodę w zakresie stylizacji – świetnie prezentują się zarówno proste, jak i pofalowane. Komu pasuje półdługa fryzura damska, a kto nie będzie w niej dobrze wyglądał? Poznaj najważniejsze informacje na ten temat i sprawdź, czy takie uczesanie zda egzamin w Twoim przypadku.

Włosy do ramion – modna, półdługa fryzura damska

O półdługiej fryzurze można mówić, jeśli włosy sięgają mniej więcej do ramion. To klasyczne, eleganckie i niezwykle uniwersalne strzyżenie damskie, które pasuje do pań w różnym wieku, bez względu na posiadany przez nie rodzaj włosów, czy kształt ich twarzy. Opisywana propozycja jest idealna dla współczesnych kobiet, które są aktywne, realizują się na wielu polach i wyglądem pragną wyrażać swoją wyjątkową osobowość. W takim przypadku kosmyki mają wręcz idealną długość – nie są ani za krótkie, ani zbyt długie. Jeśli ułoży się je w odpowiedni sposób (wiele daje tutaj także efektowne cieniowanie), zyskuje się szansę na wyeksponowanie swoich atutów i ukrycie ewentualnych mankamentów urody. Włosy można wtedy z łatwością upiąć, a noszenie ich rozpuszczonych jest po prostu wygodne.Wiele pań, które mają włosy do ramion i jednocześnie wysokie czoło, decyduje się także na grzywkę, aby je nieco zamaskować.

Zalety włosów do ramion – dlaczego warto zdecydować się na takie uczesanie?

Półdługie włosy to przykład fryzury, która pomimo zmieniających się trendów nadal jest modna. Co sprawia, że tego typu uczesanie cieszy się tak dużą popularnością i najprawdopodobniej zawsze będzie na czasie? Włosy do ramion mają wiele zalet, a za najważniejszą kwestię uznaje się łatwość pielęgnacji – tak naprawdę wystarczy tu regularne przeprowadzanie podstawowych zabiegów, aby wyglądały one na zdrowe i zadbane.

Ponadto strzyżenie damskie wykonane na tej długości stanowi sprawdzoną metodę na pozbycie się zniszczonych, rozdwojonych końcówek. Za dodatkowy atut uznaje się nieskomplikowaną stylizację takich włosów – rano wystarczy tylko kilka chwil, aby ułożyć je w dowolny sposób, czy też zrobić z nich warkocza, koka albo kucyka (ich wygląd można podkręcić za sprawą akcesoriów, takich jak spinki lub gumki). Widać więc, że ta fryzura jest po prostu praktyczna, zapewnia komfort, ale i daje możliwość eksperymentowania z różnymi upięciami.

Komu nie pasują włosy do ramion? Podsumowanie

Można odnieść wrażenie, że półdługa fryzura pasuje niemal każdemu, jednak od tej zasady są pewne wyjątki. Włosy do ramion nie zawsze sprawdzą się w przypadku kobiet o masywnej budowie ciała, jak i tych dość drobnych. Analogiczna sytuacja zachodzi u wyjątkowo niskich, ale też bardzo wysokich osób. Wiele zależy więc od konkretnego przypadku, dlatego w głównej mierze liczy się zwrócenie uwagi na to, aby dobierając uczesanie, udało się zachować odpowiednie proporcje.