Od ostatniego farbowania minęło już naprawdę sporo czasu? Przeglądasz się w lustrze i widzisz, że odcień włosów prezentuje się nijako, natomiast kosmyki utraciły swój pierwotny blask? Nie podoba Ci się to, ponieważ taki stan prowadzi do obniżenia Twojej pewności siebie? Nadszedł moment, aby szybko odświeżyć kolor i przedłużyć jego trwałość! Z pomocą przychodzi tutaj tonowanie włosów. Co to takiego i kiedy okazuje się koniecznością? Jakie rezultaty przynosi? Już teraz dowiedz się więcej na temat tonowania włosów – być może okaże się, że dokładnie tego potrzebujesz, aby poprawić wygląd kosmyków!

Na czym polega tonowanie włosów?

Tonowanie włosów to metoda subtelnej zmiany lub korektystopnia nasycenia koloru, bez konieczności powtórnego farbowania. Istnieje możliwość, żeby poprzez aplikację odpowiedniego pigmentu zmienić barwę kosmyków na cieplejszą lub zimniejszą, czy też zniwelować niepożądany, na przykład żółtawy odcień. W tym celu stosuje się różne rodzaje tonerów do włosów, a więc bezpiecznych, półtrwałych produktów do koloryzacji (niezawierających amoniaku), które nie wnikają głęboko w strukturę pasm (tylko osiadają na ich powłoce), jednak nawet bez trwałej ingerencji potrafią podkreślić tonację oraz wywołać efekt odświeżenia, odżywienia i wzmocnienia. Dzięki temu kolor włosów staje się wyraźniejszy, kosmykom nadaje się zdrowy blask, a fryzura wygląda po prostu świetnie – jest to zatem doskonała alternatywa dla tradycyjnego farbowania. Pamiętaj, żeby utrzymać pożądane efekty tonowania włosów, konieczne jest powtarzanie tego zabiegu co kilka myć (średnio co 4-6 tygodni, choć dokładną częstotliwość trzeba dopasować do indywidualnych potrzeb).

Tonowanie włosów – dla kogo jest dobrą opcją?

Praktyka pokazuje, że po toner do włosów dość często sięgają blondynki, które borykają się z problemem żółtych refleksów. Z tego zabiegu mogą też korzystać kobiety, które lubią eksperymentować ze swoim wyglądem i zmieniać fryzurę, lecz jednocześnie nie chcą doprowadzić do uszkodzenia pasm. To również rozwiązanie, któremu nieco bliżej powinny przyjrzeć się posiadaczki zniszczonych, rzadkich, cienkich oraz delikatnych włosów albo panie, które zaobserwowały na swojej głowie pierwsze siwe kosmyki. Należysz do którejś z tych grup? Wypróbuj tonowanie w praktyce!

Jakie są efekty tonowania włosów?

Wykonane przez profesjonalistę tonowanie włosów to zabieg, który przynosi pozytywne, wręcz natychmiastowe rezultaty, a przy okazji nie wpływa negatywnie na kondycję kosmyków. Wśród efektów, jakie można zauważyć, wymienia się między innymi:

Zalety tonowania włosów – sprawdź je!

Wśród zalet tonowania włosów wymienia się widoczną już na pierwszy rzut oka poprawę ich wyglądu, co jest ważne dla wszystkich kobiet, które dbają o siebie i w każdej sytuacji pragną prezentować się jak najlepiej. W tym przypadku kolor zostaje odświeżony, kosmyki stają się lśniące, a przy tym nie ma obaw, że dojdzie do ich uszkodzenia. Jeśli lubisz odważne stylizacje, możesz skorzystać z tonerów do włosów, aby tymczasowo nadać im jakiejś nieco wyrazistszej barwy i przyciągnąć uwagę innych za sprawą oryginalnego uczesania. Chcesz w praktyce przekonać się o wymienionych korzyściach? Scharakteryzowany zabieg wzbudził Twoje zainteresowanie? Pamiętaj o tonowaniu włosów, jeśli chcesz cieszyć się pięknymi i utrzymanymi w dobrej kondycji włosami, z których stworzysz niejedną wymarzoną fryzurę.