Włosy są podatne na elektryzowanie zwłaszcza jesienią i zimą, gdy standardem stają się częste zmiany temperatur, a w celu zadbania o swój komfort termiczny sięga się po czapkę lub kaptur. Jednak ten problem może być prawdziwą udręką również w innych momentach roku. Jakie są tego przyczyny? Co warto wiedzieć na temat najlepszych sposobów na elektryzujące się włosy? Jak ważna jest tutaj prawidłowa pielęgnacja? Podpowiadamy, jak uniknąć charakterystycznej aureoli wokół głowy!

Na czym polega elektryzowanie się włosów?

Naelektryzowane włosy mogą okazać się prawdziwą zmorą. Po czym je rozpoznać? O takiej sytuacji mówimy, gdy pojedyncze kosmyki unoszą się do góry i na boki, sterczą na wszystkie strony, a więc żyją własnym życiem. W efekcie takie niesforne włosy są trudne do ujarzmienia i poukładania, dlatego poszukuje się sposobów, które mają pomóc w uporaniu się z tym problemem.

Dlaczego włosy się elektryzują?

Przyczyny elektryzowania się włosów mogą być różne. Na tej liście umieszcza się między innymi następujące kwestie:

Co na elektryzujące się włosy?

Warto więc poznać sprawdzone metody walki z elektryzującymi się włosami. Punkt wyjścia stanowi udoskonalenie rutyny pielęgnacyjnej. Bez dwóch zdań pomogą prawidłowo dobrane, delikatne kosmetyki na elektryzujące się włosy o właściwościach nawilżających (szampony, odżywki, sera, maski oraz olejki). W celu stworzenia wymarzonej fryzury należy ujarzmić odstające kosmyki, korzystając z lakieru do włosów. Dobrym pomysłem jest także stosowanie szczotek z naturalnym włosiem (np. ze szczeciny dzika) oraz grzebieni z szerokim rozstawem zębów. Ponadto zalecane jest suszenie włosów suszarką z chłodnym nawiewem albo pozostawianie ich do samoczynnego wyschnięcia. Natomiast ostatni etap mycia (najlepiej tak zwaną metodą OMO) powinno stanowić opłukanie ich zimną wodą. Dodatkowo należy zadbać o odpowiednią wilgotność powietrza w pomieszczeniach, w jakich najczęściej się przebywa. Warto też zwrócić uwagę na pranie ubrań w specjalnych płynach antystatycznych, jak również sięganie po elementy garderoby i nakrycia głowy wykonane z naturalnych materiałów.

Powiedz stop elektryzującym się włosom – podsumowanie

Dzięki zaprezentowanym powyżej informacjom już teraz wiesz, jakie są polecane sposoby na problemy z elektryzującymi się włosami. Wypróbuj scharakteryzowane metody, zmieniając dotychczasowe nawyki pielęgnacyjne, aby w praktyce przekonać się, które z tych rozwiązań zdadzą egzamin w Twoim przypadku. W rezultacie uda Ci się zapanować nad fryzurą i zadbać o swój atrakcyjny wygląd. Powodzenia!