Czas jesieni i zimy to okres, który nie jest łaskawy dla naszych włosów. Ogólnie rzecz ujmując, te pory roku oczywiście mają swój urok, jednak w większości przypadków kojarzą się przede wszystkim z szybko zapadającym zmrokiem oraz niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Opady deszczu i śniegu, niskie temperatury, czy silny wiatr – taka pogoda nie tylko przyczynia się do pogorszenia naszego samopoczucia, ale też negatywnie wpływa na kondycję kosmyków i sprawia, że dość trudno je ujarzmić.

Jakie problemy z włosami w okresie jesienno-zimowym pojawiają się najczęściej? Czy da się im zapobiec? Co można zrobić, aby fryzura prezentowała się dobrze także wtedy, gdy w celu zapewnienia komfortu termicznego trzeba będzie założyć czapkę na głowę albo owinąć się szalikiem? Podpowiadamy, jak dbać o włosy jesienią i zimą, żeby bez względu na okoliczności wyglądały one na zadbane oraz zdrowe.

Problemy włosów jesienią i zimą – porady pielęgnacyjne na chłodne miesiące

Dla okresu jesienno-zimowego charakterystyczne są pewne problemy z włosami, które nasilają się właśnie w tym czasie. Na tej liście można umieścić na przykład:

Pielęgnacja włosów jesienią i zimą – sprawdź najważniejsze zasady!

Zastanawiasz się, jak dbać o włosy jesienią i zimą? Nie wiesz, czym pielęgnacja w trakcie tych pór roku różni się od zabiegów polecanych wiosną i latem? Spieszymy z odpowiedziami na te pytania. W pierwszej kolejności chodzi o to, aby uświadomić sobie, że niezbędne jest kompleksowe podejście. Włosy potrzebują wtedy wielopoziomowego nawilżenia i odżywienia – oczyszczenia skóry głowy oraz zregenerowania rozdwojonych końcówek. W tym celu warto stawiać na wysokiej jakości kosmetyki (peelingi, wcierki, olejki, maski, szampony i odżywki), stworzone z naturalnych, starannie wyselekcjonowanych składników. Oprócz tego liczy się zbilansowana dieta, nawadnianie organizmu, niewychodzenie z domu z mokrymi włosami, zrezygnowanie z suszenia gorącym strumieniem powietrza oraz noszenie luźnych nakryć głowy.

Dlaczego dbanie o włosy zimą i jesienią jest tak ważne?

Jedno jest pewne – żeby utrzymać włosy w dobrej kondycji, trzeba regularnie poddawać je dostosowanym do ich potrzeb zabiegom pielęgnacyjnym. Należy robić to zawsze, a większego znaczenia nie ma tutaj konkretna pora roku. Jednak chyba każdy zgodzi się z tym, że w trakcie najzimniejszych miesięcy kosmyki potrzebują wyjątkowego wsparcia.

Co daje odpowiednia pielęgnacja włosów zimą oraz jesienią? Do najważniejszych korzyści zalicza się: możliwość ułożenia fryzury szybko i bez większego wysiłku, przywrócenie włosom utraconego blasku, poprawę kondycji kosmyków, a także skuteczne zabezpieczenie włosów przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Odpowiednie podejście sprawia, że problemy z włosami w okresie jesienno-zimowym mogą się w ogóle nie pojawić albo wystąpią w ograniczonym zakresie.

Jak dbać o włosy w okresie jesienno-zimowym? Podsumowanie

Pielęgnacja włosów a pora roku – już teraz wiesz, jaka panuje tutaj zależność. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym musisz zwracać na nie uwagę i regularnie sprawdzać stan kosmyków. Dlatego zapamiętaj zaprezentowane powyżej wskazówki, pokazujące jak dbać o włosy jesienią i zimą, konsekwentnie wprowadzaj je w życie, a wkrótce zaobserwujesz pierwsze rezultaty. Zmiana dotychczasowej rutyny pielęgnacyjnej poprzez wdrożenie nowych nawyków oraz sięganie po prawidłowo dobrane kosmetyki to podstawowe składniki przepisu na sukces w postaci posiadania przyciągającej wzrok fryzury.