Strzyżenie damskie to jeden z najpopularniejszych sposobów na zmianę dotychczasowego wizerunku. Wiele kobiet, które umawia się na wizytę u fryzjera, decyduje się nie tylko na podcięcie końcówek kosmyków, ale również na zrobienie ponadczasowej grzywki. To doskonała recepta na efektowną metamorfozę. Jednak, aby uzyskać pożądane rezultaty, trzeba poprawnie dopasować długość, czy ukształtowanie grzywki. Jak wybrać najlepsze cięcie? Sprawdź, co warto wziąć pod uwagę poszukując odpowiedniego rodzaju grzywki dla swojego typu twarzy. Poniżej prezentujemy najważniejsze zasady doboru grzywki.

Komu pasuje grzywka? Dobierz grzywkę do kształtu twarzy!

Grzywka to trend cieszący się niesłabnącą popularnością. Na przestrzeni lat przekształceniom ulega jedynie jej konkretna forma, którą uznaje się za modną w danym sezonie. Warto się tym inspirować, pamiętając jednak, że główna zasada doboru grzywki wskazuje, aby dostosować ją do posiadanego kształtu twarzy, który może być: owalny, okrągły, kwadratowy albo trójkątny. Każda twarz jest inna i wymaga innego podejścia w kontekście dopasowywania grzywki. Równocześnie trzeba też mieć świadomość, że nie wszystkie przedstawicielki płci żeńskiej będą się w niej atrakcyjnie prezentowały (wyjątkiem są chociażby osoby z cienkimi, przetłuszczającymi się włosami).

Jeśli chodzi o twarz owalną, która wyróżnia się wręcz idealnymi proporcjami, to jej uniwersalność sprawia, że nie ma tu większych ograniczeń i można postawić na dowolną fryzurę – grzywkę prostą, ukośną, a nawet delikatnie pofalowaną. Jedna z ciekawszych propozycji to chociażby tak zwany long bob lub pixie look. We wskazanym przypadku należy więc dokonywać wyboru, kierując się osobistymi preferencjami, własną wygodą oraz prowadzonym stylem życia. Z kolei posiadaczki okrągłej twarzy mają nieco mniejsze pole do popisu, lecz mogą zdecydować się na grzywkę dłuższą po bokach i krótszą pośrodku, ułożoną na bok i pocieniowaną. To sprawdzona metoda na wyszczuplenie buzi.

Panie, które mają kwadratową twarz, muszą unikać geometrycznych cięć, a zamiast tego powinny czerpać z potencjału drzemiącego we fryzurach mocno cieniowanych, postrzępionych i asymetrycznych, nadających lekkości i łagodzących wyraziste rysy. Świetnie wyglądają grzywki stopniowane, zaczesane na bok oraz wypuszczone, luźne pasma, fantazyjnie opadające na twarz. U kobiet z trójkątną twarzą egzamin zda grzywka równo rozkładająca się na boki albo prosta lub półokrągła sięgająca linii brwi. Interesującą opcją są ponadto dłuższe, wycieniowane tuż przy twarzy kosmyki. Dość często mówi się, że twarz trójkątna jest po prostu stworzona do tego, aby nosić do niej grzywkę.

Grzywka a kształt twarzy – podsumowanie

Dzięki zaprezentowanym powyżej wskazówkom już teraz wiesz, jak dobrać grzywkę! Jeśli podejmiesz odpowiednią decyzję i na etapie dokonywania wyboru nie popełnisz żadnego błędu, otrzymasz możliwość czerpania ze wszystkich korzyści, jakie są z tym związane. Zastosowanie się do kluczowych zasad doboru grzywki prowadzi między innymi do: odświeżenia niezmienianego od lat stylu, wyrównania proporcji twarzy, wyeksponowania atutów urody i ukrycia ewentualnych niedoskonałości oraz podkreślenia indywidualnego charakteru konkretnej osoby. Dodaj sobie uroku za sprawą modnej grzywki – to naprawdę bardzo proste!