Baby hair – z jednej strony są pożądane zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn czekających na nie z niecierpliwością, natomiast z drugiej strony mogą przysparzać sporo kłopotów podczas układania idealnej fryzury. Jak stymulować ich wzrost, a potem odpowiednio je pielęgnować? Warto nieco bliżej przyjrzeć się temu tematowi, dlatego przedstawiamy najlepsze sposoby na baby hair, które można zastosować w praktyce!

Czym są baby hair i jak je rozpoznać?

Zastanawiając się, co to baby hair, należy wyobrazić sobie młode, kilkucentymetrowe, sterczące włoski, które docelowo mają zagęścić czuprynę, jednak na początku są prawdziwą zmorą osób uznających za priorytet idealnie ułożone włosy. Wszystko dlatego, że dość trudno ujarzmić te nowe, odrastające kosmyki, które już na pierwszy rzut oka odstają od pozostałych włosów. Najczęściej obserwuje się je u nasady głowy – zwłaszcza na linii czoła oraz na skroniach.

Jak zapuścić baby hair?

Dlaczego baby hair rosną? Nie jest to powód do zmartwień! Ich występowanie trzeba potraktować jako dobry znak, ponieważ takie zjawisko świadczy o tym, że dostarcza się organizmowi odpowiednią ilość witamin oraz składników odżywczych, prawidłowo dba się o skórę głowy albo stosowana kuracja zagęszczająca włosy zaczyna przynosić widoczne rezultaty.

Zatem, jakie są sposoby na baby hair, które pozwalają je szybko wyhodować? Na początku trzeba zadbać o kondycję swojego organizmu, przede wszystkim troszcząc się o właściwe nawodnienie oraz stosowanie zdrowej i zbilansowanej diety. Oprócz tego wskazane jest sięganie wyłącznie po kosmetyki o naturalnym składzie, jak również zainwestowanie w specjalne sera, odżywki, szampony i wcierki na porost włosów oraz regularne wykonywanie peelingu i delikatnego masażu skóry głowy. Jednocześnie poleca się korzystać z suszarki, prostownicy, czy lokówki dopiero po zastosowaniu preparatów termoochronnych.

Co robić, aby okiełznać baby hair? Zasady pielęgnacji

A co, jeśli już pojawią się baby hair u kobiet lub mężczyzn? Wtedy należy otoczyć je odpowiednią opieką, aby prezentowały się jak najlepiej i nie tworzyły wokół głowy charakterystycznego efektu aureoli. Pomoże tu między innymi odżywka o właściwościach wygładzających, ale też pianka i lakier. Aczkolwiek nie powinno się przesadzać z ich ilością, bo sprawi to, że włosy będą zbyt przeciążone i zaczną się przetłuszczać. Ponadto dobrze jest wprowadzić do rytuałów pielęgnacyjnych olejowanie kosmyków, trzeba też korzystać z akcesoriów do czesania, które zmniejszą ryzyko elektryzowania się baby hair.

Jak odpowiednio zadbać o nowe włosy na głowie? Podsumowanie

Z jednym należy się zgodzić – baby hair u mężczyzn, ale też u kobiet bywają trochę denerwujące. Jednak naprawdę warto docenić ich obecność oraz to, że ciągle pojawiają się nowe włoski. Jeśli zapamiętasz wskazane powyżej wskazówki, a co najważniejsze, również się do nich dostosujesz, zapanujesz nad niesfornymi kosmykami i sprawisz, że nie będą one tak uciążliwe, jak wcześniej. Pamiętaj tylko, że klucz do sukcesu w tym zakresie stanowi systematyczność oraz uzbrojenie się w cierpliwość, ponieważ na efekty trzeba poczekać.