Masz bardzo cienkie włosy, które ciągle są oklapnięte, przez co nie prezentują się atrakcyjnie? Ten fakt negatywnie wpływa na Twoją pewność siebie? Od zawsze marzysz o bujnej fryzurze i tęsknym wzrokiem zerkasz w stronę koleżanek, które mogą się nią poszczycić? Korzystałaś już z różnych metod, jednak masz wrażenie, że w Twoim przypadku trwałe uniesienie kosmyków u nasady i uzyskanie efektu gęstych włosów po prostu graniczy z cudem?

Spieszymy z pomocą! Zapoznaj się z zamieszczonymi poniżej kilkoma wskazówkami, a później spróbuj przetestować je w praktyce. Podpowiadamy, co na objętość włosów może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę i wsparciem w osiągnięciu oczekiwanych rezultatów. Przedstawimy polecane triki, preparaty, czy zabiegi. Zapraszamy do lektury!

Dlaczego włosy tracą objętość?

Kiedy niezbędne okazuje się dodanie objętości włosom? Przyczyn może być wiele – w dużej mierze jest to kwestia indywidualna, uzależniona chociażby od czynników genetycznych, czy prowadzonego stylu życia. Za główne powody uznaje się na przykład: nieprawidłową pielęgnację, niezbilansowaną dietę, zły stan zdrowia (leki zażywane w związku z różnymi chorobami), stosowanie niewłaściwych kosmetyków, nadmierne używanie gorących narzędzi do stylizacji, częste farbowanie, zbyt mocne ściskanie kosmyków gumką, noszenie ciągle tej samej fryzury albo kondycję, w jakiej znajduje się skóra głowy.

Co robić, aby zwiększyć objętość włosów?

Jeśli Twoim celem jest skuteczne dodanie objętości włosom (krótkim lub długim), musisz rozpocząć od zmiany dotychczasowych nawyków i skupienia się na prawidłowej pielęgnacji kosmyków. W pierwszej kolejności zaopatrz się w profesjonalne kosmetyki dopasowane do Twojego rodzaju włosów, przyczyniające się do zwiększenia ich objętości (np. odżywki, pudry, pianki, lotiony i kremy stylizacyjne, czy szampony – klasyczne lub suche) i stosuj je zgodnie z zaleceniami. Do rutyny pielęgnacyjnej warto też wprowadzić regularne wykonywanie peelingu skóry głowy. W zwiększeniu objętości może pomóc również umiejętne strzyżenie włosów u fryzjera (między innymi delikatne cieniowanie, shaggy hair lub klasyczny bob) albo wykonanie w salonie fryzjerskim trwałej ondulacji.

Dodanie włosom objętości – czego potrzebujesz?

Ciekawą opcją na uzyskanie efektu push up jest także tapirowanie włosów, które pozwala optycznie nadać objętości fryzurze. To technika stylizacji kosmyków podnosząca je u nasady. Żeby z niej skorzystać, wystarczy zaopatrzyć się w grzebień z wąsko rozstawionymi ząbkami oraz lakier do włosów, który utrwali nastroszone pasma i utrzyma je w odpowiedniej pozycji. Trzeba też poznać fryzury zwiększające objętość włosów – polecane są wszelkie uczesania, w których pierwszoplanową rolę odegrają fale i skręty, możliwe do uzyskania dzięki lokówce. Pamiętaj, że liczy się też usytuowanie przedziałka. Ponadto objętość włosów zwielokrotnisz, gdy po umyciu będziesz je suszyć oraz rozczesywać z głową skierowaną w dół, a na koniec wymodelujesz, sięgając po okrągłą szczotkę albo użyjesz wałków.

Metody na nadanie włosom objętości – podsumowanie

Już teraz znasz najlepsze sposoby na objętość włosów. Widzisz, że niektóre metody są proste do zastosowania, natomiast inne są nieco bardziej skomplikowane. W wolnej chwili szczegółowo je przeanalizuj, zastanów się, które zasługują na największą uwagę i czerpiąc z nich inspirację, daj sobie szansę na poprawę wyglądu Twojej fryzury. Jeśli wykażesz się cierpliwością oraz postawisz na regularność, być może wkrótce zaobserwujesz pierwsze efekty. Najwyższy czas, abyś na własnym przykładzie przekonała się, że skuteczne zwiększenie objętości włosów jest możliwe!